Wtorek, 9 sierpnia 2022

Montażownice do opon - niezbędne wyposażenie warsztatu wulkaizacyjnego

18 stycznia 2022

Montażownice są niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego, serwisu i zakładu wulkanizacyjnego. Tutaj standardowo można dokonać wymiany opon. Urządzenia te są ważniejsze dla pracowników warsztatów, ponieważ są w stanie obsłużyć większe samochody i cięższe koła.

Oszczędność czasu i nakładów pracy

Zmieniarki opon to urządzenia, które pozwalają szybko i łatwo zdjąć oponę i umieścić ją z powrotem na feldze. Maszyna zmniejsza wysiłek potrzebny do zdjęcia opony z samochodu. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów ciężarowych, ciężkich maszyn rolniczych i budowlanych. Zmieniarka zmniejsza nakład pracy i pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu i demontażu.

Jeśli posiadasz popularny warsztat samochodowy lub zakład wulkanizacyjny, musisz być w stanie szybko wykonać każde zadanie. Maszyny do montażu kół są ogromnym wsparciem i znacznie poprawiają jakość usług w nowoczesnych warsztatach samochodowych.

Montażownice do kół ręczne, półautomatyczne i automatyczne

Jesteśmy profesjonalistami i staramy się sprostać wszystkim Państwa potrzebom. W naszych zasobach znajdziecie Państwo zarówno ręczne, jak i automatyczne modele zmieniaczy opon. Są one świetnym rozwiązaniem dla większych warsztatów, które mogą realizować wiele zleceń w tygodniu. Ręczna montażownica to świetny wybór sprzętu dla małego warsztatu, ciężarówki serwisowej lub do użytku prywatnego.

montażownica do opon

Wyposażenie i zasada działania

W zależności od modelu, tradycyjna maszyna do montażu opon posiada stopę montażową na kolumnie, która może być odchylana do tyłu lub na boki. Do tego dochodzą bijaki do spychania stopki opony z krawędzi felgi, samocentrujące szczęki mocujące koło oraz jeden lub dwa silniki kierunkowe, które pozwalają maszynie pracować z różnymi prędkościami. Maszyny "automatyczne" są wyposażone w automatycznie obracające się ramię montażowe i zintegrowane pompki do opon standardowych, UHP, niskoprofilowych, RUN Flat i UHP. Dostępne jest również drugie ramię pomocnicze z akcesoriami, takimi jak rolki dociskowe i przebijak do opon z ogranicznikiem, ochrona felg oraz przebijak do opon z ogranicznikiem. Pozwala to na szybką i bezpieczną pracę. Dostępnych jest wiele modeli elektro-hydraulicznych do montażu i demontażu opon w samochodach osobowych, ciężarowych i maszynach rolniczych. Modele te mogą być sterowane za pomocą joysticka z precyzyjną kontrolą i funkcją STOP.

Zastosowanie

Zmieniarki opon są specjalnie zaprojektowane do montażu i demontażu wszystkich rodzajów opon na felgach stalowych lub aluminiowych. Stanowią niezbędne wyposażenie warsztatów mechanicznych, wulkanizacyjnych oraz serwisów oponiarskich.

Wymagania techniczne dla warsztatu

Wymagania techniczne, jakie powinien spełniać warsztat, nie są zbyt wygórowane, jeśli chodzi o montaż i demontaż opon. Do prawidłowego działania większości z nich wymagana jest sprawna instalacja pneumatyczna. Powinna ona być wyposażona w kompresor o pojemności 200-270 L oraz zasilanie elektryczne. Dla profesjonalnych montażystów wymagane jest zasilanie 400V. Przed rozpoczęciem pracy z jakimkolwiek urządzeniem tego typu należy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi i sprawdzić stan techniczny.